Testy fotelików samochodowych ADAC - PAŹDZIERNIK 2022

2022-10-25

TESTY ADAC - PAŹDZIERNIK 2022

Na ten moment czeka wielu rodziców! Nadeszły jesienne wyniki testów fotelików samochodowych ADAC 2022, dzięki czemu z pewnością wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka stanie się o wiele łatwiejszy. W październikowych testach wzięło udział 20 fotelików samochodowych w różnych kategoriach wagowych / wzrostowych.

W październikowej edycji testów ADAC aż 11 fotelików uzyskało ocenę dobrą, 8 otrzymało ocenę zadowalającą, natomiast 1 fotelik otrzymał ocenę niedostateczną ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia.

Instytut ADAC badał foteliki samochodowe pod kątem bezpieczeństwa, obsługi, ergonomii oraz zawartości zanieczyszczeń.

Część z Was zastanawia się pewnie w jaki sposób interpretować wyniki ADAC? Już tłumaczymy! ADAC ocenia foteliki w skali od 0,5 do 5,5, przy czym im niższa ocena - tym lepiej dla fotelika, a jednocześnie dla Waszego dziecka. Wyniki podawane są zarówno w tabeli ogólnej, jak i szczegółowej.

 

Tabela ogólna

Tabela szczegółówa

W przypadku fotelików dla najmłodszych dzieci, warto wyróżnić nowość od marki Bugaboo: Bugaboo Turtle Air + Turtle Air Wingbase, którego ocena ogólna to 1,6. W kategorii małych dzieci, na uwagę zasługuje model Swandoo Curie, który uzyskał ogólną ocenę 1,9. W przypadku najstarszych dzieci, tutaj warto wyróżnić Britax Römer Kidfix i-Size, który uzyskał ocenę 1,8.

Warto wyróżnić również fotelik brytyjskiego producenta - Silver Cross Motion All Size 360, który uzyskał ocenę dobrą w kategorii bezpieczeństwo. Jest to fotelik, który może służyć dziecku od narodzin aż do 145 cm, co czyni go wyjątkowym fotelikiem tego typu na rynku, który uzyskał tak wysoką ocenę za bezpieczeństwo w testach ADAC.

Naszym zdaniem na uwagę zasłużył również fotelik marki Cybex - model Cybex Cloud Z2 i-Size wraz z bazą Base Z2. Fotelik ten to następca bardzo popularnego modelu Cloud Z i-Size, jednak model Cloud Z2 i-Size wyróżnia się tym, że można go rozłożyć do pozycji leżącej gdy zamontowany jest na obrotowej bazie Base Z2. To niewątpliwie wyróżnia go na tle pozostałych fotelików. Cybex Cloud Z2 i-Size wraz z bazą Base Z2 otrzymał ocenę 1,7.

W naszych salonach w Szczecinie przy ul. Hangarowej 15 oraz Mieszka I 65 otrzymacie profesjonalną pomoc w doborze fotelika. Nasi wykwalifikowani eksperci bezpłatnie zamontują oraz sprawdzą fotelik w samochodzie, aby dziecko przewożone było w bezpieczny sposób. W naszych salonach znajdziecie foteliki wszystkich popularnych producentów, takich jak: Avionaut, Britax Romer, Cybex, Joie, Maxi-Cosi, Nuna, Recaro, Silver Cross i wiele innych.

Jeżeli macie wątpliwości czy Wasz fotelik zamontowany jest poprawnie - zawsze możecie odwiedzić naszych specjalistów w jednym z naszych salonów!

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 413 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Szybka dostawa, towar zgodny z opisem.
2024-04-20
Bardzo szybka wysyłka. Polecam!
pixel