Foteliki samochodowe

Dni bezpiecznego dziecka - Boboland Szczecin

 

Przed nami kolejna edycja naszego wydarzenia pod hasłem Dni Bezpiecznego Dziecka. Jeśli do tej pory zwlekaliście z zakupem fotelika samochodowego dla malucha - to doskonały moment! Już w piątek i w sobotę (15.09 oraz 16.09) startujemy z kolejną edycją naszego wydarzenia, podczas którego w obu naszych salonach będziecie mogli zakupić foteliki samochodowe dla dzieci w bardzo atrakcyjnych cenach.

Czytaj więcej

Kiedy jesteśmy rodzicami, priorytetem zawsze jest zapewnienie naszym dzieciom bezpiecznej podróży. Tutaj właśnie wchodzi w grę kluczowy element – fotelik samochodowy.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonymi rodzicami, czy też przygotowujemy się na swoje pierwsze dziecko, świadomy wybór fotelika samochodowego jest niezwykle istotny.

Właściwy fotelik samochodowy nie tylko zapewnia wygodę, ale przede wszystkim ma chronić naszego malca przed skutkami ewentualnego wypadku drogowego.

Czytaj więcej


Planujesz w najbliższym czasie zakup fotelika i zastanawiasz się co zapewniają foteliki RWF a FWF? - Ten artykuł z pewnością cię zainteresuje. Podpowiemy, jakie są różnice i jaki kierunek montażu fotelika wybrać.

Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie jest jednym z najważniejszych aspektów, na które zwraca uwagę każdy rodzic. Fotelik dziecięcy jest jednym z elementów, który zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

Jednym z wyborów, którym muszą stawić czoła rodzice jest wybór pomiędzy fotelikiem RWF (Rear-Facing) a FWF (Forward-Facing). Foteliki przodem i tyłem umożliwiają nam przewożenie dziecka na oba sposoby.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy kupić fotelik tyłem czy przodem do kierunku jazdy - sprawdź naszą stronę i porównaj produkty, które Cię interesują.

W naszym sklepie znajdziesz foteliki RWF oraz FWF  zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów.

 

Czytaj więcej

Fotelik samochodowy Pebble 360 i-size

Foteliki obrotowe to połączenie tradycyjnego fotelika dla dziecka z obrotową podstawą, która umożliwia zmianę kąta ustawienia fotelika od 180 aż do 360 stopni, pozwalając tym samym na montowanie fotelika tyłem, jak i na montaż siedziska przodem, bez konieczności zmiany ustawienia fotelika.

Przy wyborze fotelika dla noworodka warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, takie jak dopuszczalna waga dziecka czy rodzaj mocowania, aby wybrać odpowiedni fotelik isofix, który zapewni dziecku większe bezpieczeństwo, oraz na opinie innych rodziców, którzy już korzystali z tego typu fotelików.

 

Poznaj funkcjonalności fotelików obrotowych, sprawdź co wybór fotelików obrotowych umożliwiają dziecku, zobacz na co fotelik obrotowy pozwala, dzięki czemu wybierzesz obrotowy fotelik, dopasowany do potrzeb twoich i twojego dziecka, dowiesz się również, w którym kierunku jazdy siedzisko powinno być ustawione, według ekspertów.

 

Czytaj więcej

Marka Britax to bardzo znany producent dziecięcych wózków i fotelików samochodowych. Britax Baby-Safe 5Z to jeden z najlepiej sprzedających się fotelików samochodowych na rynku. Jego wysoka jakość i bezpieczeństwo sprawiają, że jest on idealnym wyborem dla rodziców, którzy szukają bezpiecznego i wygodnego fotelika dla swojego dziecka.

  samochodzie fotelik z „zerowej” grupy wagowej montujemy tyłem do kierunku jazdy, pamiętając o tym, że na przednim siedzeniu możemy go umieścić tylko i wyłącznie przy nieaktywnej poduszce powietrznej! Możesz go zamontować w samochodzie za  pomocą bazy Flex   Base 5Z za pomocą systemu isofix. Britax Romer 5z to popularny fotelik samochodowy, który zapewnia dziecku nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży. Fotelik ten został zaprojektowany z myślą o najmłodszych pasażerach, którzy wymagają specjalnej ochrony w trakcie jazdy. Jednym z najważniejszych elementów fotelika Britax Romer 5z jest oparcie, które zostało zaprojektowane z myślą o anatomicznym kształcie dziecka. Dzięki temu fotelik zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa dziecka oraz minimalizuje ryzyko kontuzji w trakcie nagłego hamowania czy kolizji samochodowej. Innym ważnym elementem fotelika Britax Romer 5z jest baza obrotowa, która umożliwia łatwe i wygodne przemieszczanie dziecka do fotelika oraz jego wyciąganie z niego. Baza ta pozwala również na regulację położenia fotelika, co umożliwia lepsze dopasowanie go do indywidualnych potrzeb dziecka oraz samochodu.
Czytaj więcej

 

Zgodnie z polskim prawem dzieci muszą być przewożone w samochodzie, w fotelikach do 12 roku lub do momentu, kiedy osiągną 150cm wzrostu. Nie zastosowanie się do tych przepisów może skutkować mandatem lub punktami karnymi. Należy jednak pamiętać, że brak fotelika podczas kolizji może spowodować poważny uraz lub nawet śmierć dziecka. Dlatego wybierając fotelik nie powinniśmy kierować się głównie uniknięciem mandatu, ale bezpieczeństwem dziecka podczas podróży samochodem.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 469 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Jesteśmy bardzo zadowoleni z zamówionego fotelika
2024-07-04
Polecam z całego serca
pixel