Testy ADAC - MAJ 2022

2022-05-17

TESTY ADAC - MAJ 2022

Nadszedł ten moment dla wielu rodziców, którzy wyczekiwali najnowszych testów ADAC 2022, który z pewnością może ułatwić wybór fotelika samochodowego dla swojego dziecka. W najnowszych testach ADAC 2022 wzięto pod lupę aż 30 fotelików samochodowych we wszystkich rozmiarach.

4 z 30 fotelików otrzymało ocenę niedostateczną (1 gwiazdka), 19 z testowanych fotelików otrzymało ocenę dobrą (4 gwiazdki), 6 fotelików otrzymało ocenę zadowalającą (3 gwiazdki). Jedynym fotelikiem samochodowym, który w majowych testach ADAC 2022 otrzymał ocenę bardzo dobrą (5 gwiazdek) jest fotelik Cybex Anoris T i-Size.

ADAC badał foteliki samochodowe pod kątem bezpieczeństwa, obsługi, ergonomii oraz zawartości zanieczyszczeń.

Jak interpretować wyniki ADAC? Już tłumaczymy! ADAC ocenia foteliki w skali od 0,5 do 5,5, przy czym im niższa ocena - tym lepiej dla fotelika, a jednocześnie dla Waszego dziecka. Wyniki podawane są zarówno w tabeli ogólnej, jak i szczegółowej.

Cybex Anoris T i-Size został oceniony jako bardzo dobry, ponieważ zapewnia doskonałą ochronę podczas zderzeń czołowych i bocznych oraz jest bardzo łatwy w użyciu. Jest on przystosowany dla dzieci od 76 do 115 cm i posiada zintegrowaną poduszkę powietrzną.

Tabela przedstawiająca ocenę ogólną

Ocena szczegółowa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ tutaj ADAC zwraca uwagę na bezpieczeństwo, łatwość obsługi, ergonomię oraz ilość zanieczyszczeń w elementach użytych do produkcji fotelików.

 

Tabela przedstawiająca ocenę szczegółową

Samodzielnym zwycięzcą okazał się nowy fotelik marki Cybex, wyposażony w poduszkę powietrzną - model Anoris T i-Size. Warto wyróżnić również model Besafe iZi Modular RF X1 + iZi Modular i-Size Base z oceną ogólną 1,7 (dobry), Cybex Aton B2 i-Size + Base One z oceną ogólną 1,7 (dobry), Maxi-Cosi CabrioFix i-Size + CabrioFix i-Size Base również z oceną 1,7 (dobry)

Ocenę 1,8 (dobrą) otrzymał popularny model, mianowicie Nuna Pipa Next z bazą Next, a także Recaro Avan + Avan/Kio Base

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 413 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-26
Nie mam zastrzeżeń do zakupów na Boboland. Wysyłka zgodnie ze wskazanym telefonicznie terminem, towar zgodny z opisem + świetna promocja. Polecam.
2024-04-16
Pan przez telefon bardzo pomocny ale obsługa w sklepie.. porażka czułam się osączoną w obserwowana na każdym kroku ... jak bym miała pieluchy tetrowe ukraść.
pixel