Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych

Opublikowano 18/08/2017
Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych. Blog dla rodziców Boboland 24

 

Wózek dziecięcy pomaga bezpiecznie i wygodnie transportować dziecko podczas spaceru, zakupów i innych codziennych czynności. Jednak sam wózek czasami nie wystarcza, żeby ochronić dziecko przed deszczem czy słońcem i nie zawsze jest tak pojemny i pakowny, jak tego potrzebujemy w danym momencie.

Wtedy na ratunek, rodzica i dziecka, przybywają akcesoria do wózka, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej praktyczny i wygodny. Do niektórych wózków tego typu produkty zawarte są w zestawie, do innych część lub wszystkie dostępne są do dokupienia osobno. Wszystko zależy od producenta i marki. Warto wziąć tę cechę pod uwagę podczas wybierania wózka dla swojego dziecka.

Poniżej przedstawiamy top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych, nie dzielimy ich ze względu na producenta, czy rodzaj wózka, w zestawieniu pomijamy także fotelik samochodowy traktowany przez niektórych producentów jako akcesorium.

Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózka. Blog dla rodziców Boboland24

1. Parasolka przeciwsłoneczna do wózka

Niemowlęta i małe dzieci mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę, dlatego nie należy ich opalać. Rozłożona budka wózka może częściowo ochronić dziecko przed rażącym słońcem i promieniowaniem UV, jednak nie zawsze jest wystarczająco szeroka i trudno ustawić ją pod kątem, pod którym akurat padają promienie słoneczne np. z boku. Warto zatem pomyśleć o blendzie czy parasolce przeciwsłonecznej do wózka. Między innymi ze względu na lepszą dostępność, większą popularnością cieszą się nadal parasolki przeciwsłoneczne.

Parasolki najczęściej montuje sią na ramie wózka za pomocą specjalnego klipsa. Zazwyczaj wyposażone są w opcję regulacji, dzięki czemu można je ustawić pod najlepszym kątem dla dziecka, tak aby parasolka dawała jak najwięcej cienia i najskuteczniej chroniła przed promieniowaniem. Materiał parasolki zazwyczaj pokryty jest filtrem przeciwsłonecznym UV, który zapewnia jeszcze lepszą ochronę. Parasolkę można łatwo złożyć i zdjąć, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można mieć ją zawsze przy sobie na spacerze. W zależności od producenta i marki parasolki dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do wózka.

Parasolki przeciwsłoneczne: https://boboland24.pl/?do_search=true&search_query=parasolka+do+w%C3%B3zka

Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych. Blog dla rodziców Boboland 24

2. Folia/osłona przeciwdeszczowa

Drugim najczęściej wybieranym akcesorium do wózka jest folia przeciwdeszczowa nazywana także osłoną lub pokrowcem w zależności od marki i producenta. Produkt ma chronić dziecko i wózek przed zmoknięciem podczas spaceru. Zazwyczaj osłony są przezroczyste tak, aby dziecko miało cały czas widok na zewnątrz a rodzic na dziecko. Folie mogą być uniwersalne, czyli jednocześnie pasować do wózka głębokiego i spacerówki lub dostosowane do danego rodzaju wózka. Zakładanie i zdejmowanie pokrowca powinno być szybkie i proste, tak aby dziecko było jak najszybciej ochronione przed zimnym deszczem. Im więcej wózka zasłania pokrowiec, tym lepiej.

Folie przeciwdeszczowe: https://boboland24.pl/?do_search=true&search_query=os%C5%82ona+przeciwdeszczowa

 

Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych. Blog dla rodziców Boboland24

3. Uchwyt na kubek

To niewielkie akcesorium stworzone jest z myślą o ułatwieniu życia wielu rodzicom na całym świecie. Dzięki uchwytowi na kubek/butelkę, napój dla siebie lub dla dziecka możesz mieć zawsze pod ręką. Rozwiązanie to sprawia, że nie musisz ciągle wyjmować i chować napoju lub nieporęcznie trzymać go w ręce, prowadząc wózek. Uchwyt zazwyczaj montowany jest do ramy ramy wózka w razie potrzeby można go zdjąć.

Uchwyty na kubek: https://boboland24.pl/?do_search=true&search_query=uchwyt+na+kubek

 

Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych. Blog dla rodziców Boboland 24

4. Śpiworek do wózka

Ciepły, miękki śpiworek pasujący do wózka dziecięcego idealnie sprawdzi się w chłodne dni. Zazwyczaj z zewnątrz śpiworek pokryty jest materiałem odpornym na wiatr i wilgoć, natomiast wnętrze wyścielone jest miękkim materiałem dla większego komfortu dziecka. Niektóre śpiworki w miejscu na stopy (buty) dziecka wyłożone są grubszą warstwą materiału lub posiadają plastikową wkładkę, która zapobiega zabrudzeniu i zniszczeniu wnętrza śpiworka. Niektóre śpiworki są “rozkładane”, tak że można ich używać jako miękkiej i ciepłej wkładki na siedzisko.

Śpiworki do wózka: https://boboland24.pl/?do_search=true&search_query=%C5%9Bpiworek+do+w%C3%B3zka

Top 5 najczęściej kupowanych akcesoriów do wózków dziecięcych. Blog dla rodziców Boboland 24

5. Torba do wózka

Pojemna i dobrze wyposażona torba pielęgnacyjna do wózka, sprawi, że wszystkie rzeczy potrzebne podczas spaceru będziesz mieć zawsze pod ręką. Torba do wózka ma zazwyczaj wiele kieszeni i przegródek, co spodoba się zorganizowanym rodzicom. Do torby mogą być dołączone różne akcesoria, najczęściej jest to mata do przewijania lub termoopakowanie na butelkę. Są także torby, które mogą pełnić dodatkowe funkcje takie jak wygodny plecak czy turystyczne krzesełko do karmienia ( Maxi-Cosi Torba Original). Coraz częściej nowoczesne torby pielęgnacyjne wyglądem bardziej przypominają luksusową torebkę niż torbę do wózka, co przypadnie do gustu przykładającym szczególną uwagę do wyglądu rodzicom.

Torby do wózka: https://boboland24.pl/?do_search=true&search_query=torba+do+w%C3%B3zka