Szum uspokajający dziecko - szumiące misie, szumisie i inne

Opublikowano 28/07/2017
Szum uspokajający dziecko - szumiące misie, szumisie i inne

 

Niektóre dzieci nie potrafią bez niego zasnąć, inne są na niego zupełnie odporne lub działa na nie wręcz drażniąco, uniemożliwiając zaśnięcie. Szum - suszarki, okapu, odkurzacza, ma kojarzyć się niemowlęciu z szumami, które słyszał będą jeszcze w brzuszku mamy. Uspokajający i usypiający wpływ szumu zainspirował dwie firmy: Szumisie i Whisbear do stworzenia kolorowych, mięciutkich przytulanek, wykorzystujących szumiącą aplikację, które stały się bardzo szybko światowym hitem.

Wpływ szumu na dziecko - biały, uspokajający szum

Biały szum - bezpieczne “lekarstwo” na sen

Aby szum uspokajał dziecko musi być jednostajny, miarowy jak szum suszarki czy odkurzacza. Taki dźwięk relaksuje dziecko i wpływa na nie usypiająco. Szum może działać w ten sposób również na dorosłych, nie raz słyszymy od naszych Klientów, że zasypiają przy szumie razem z dzieckiem.

Uspokajający szum - szumisie i szumiące misie Whisbear

Nie rób za dużo szumu!

Szum może pomagać zasnąć dziecku, kiedy dziecko nie może zasnąć samodzielnie lub kiedy ciągle się wybudza. Jednak najpierw powinno zadbać o jak najlepsze warunki do samodzielnego zaśnięcia.

Po pierwsze zadbać o to, aby wieczory wyglądały zawsze tak samo lub podobnie, żeby dziecko przyzwyczaiło się do codziennego, wieczornego rytuału np. kąpieli, wieczornej pielęgnacji, kołysanki lub bajki na dobranoc. Jeśli dziecko jest danego wieczoru niespokojne, można uspokajać go dotykiem lub delikatnym kołysaniem, aby wiedziało, że jesteśmy w pobliżu. Dobrze jeśli dziecko ma obok siebie ulubione maskotki.

Jeśli powyższe metody zawodzą, brak snu dziecka i częste wybudzanie męczy je samo i rodziców, wtedy warto wesprzeć się dodatkowymi metodami  np. właśnie jednostajnym, białym szumem.

Szumiące misie z systemem non stop, czujnikami snu, cry sensor oraz aplikacjami na telefon lub tablet.

Skąd ten szum?

Pierwszym polecanym przez nas źródłem szumu są szumiące misie - Szumisie lub Whisbear. Misie te są mięciutkie i kolorowe, dziecko może z nimi bezpiecznie spać, bez obawy, że się uderzy lub zrani. Kolejnym atutem są dodatkowe aplikacje, w które są wyposażone misie, takie jak samoczynne wyłączenie się po pewnym czasie (lub przechodzenie w stan czuwania), system non stop, pozwalający na szumienie bez przerwy przez 12h, czy czujniki snu, które powodują ponowne uruchomienie się mechanizmu szumiącego, kiedy dziecko się przebudzi i płacze. Niektóre misie mogą pełnić rolę elektronicznej niani, dzięki możliwości połączenia z aplikacją na telefonie lub tablecie. Kiedy dziecko się przebudzi, aplikacja informuje o tym rodzica. Na pewno dużą zaletą misia jest to, że może on po prostu pełnić rolę maskotki.

Jeśli chodzi o darmowe sposoby na kojący szum mogą to być specjalne aplikacje na telefony lub tablety oraz nagrania szumu z YouTube (przykładowe video powyżej). O tych metodach dowiedzieliśmy się od naszych czytelników. Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań jest brak kosztów i możliwość przetestowania różnych rodzajów szumu i ich wpływu na dziecko. Jeśli chodzi o wady, to na pewno to, że dziecko się do nich nie przytuli, nie mają czujników wykrywania płaczu i nie włączą się automatycznie, kiedy dziecko się przebudzi. Te metody są dobre, jeśli dziecko potrzebuje jedynie pomocy w zaśnięciu w pierwszej fazie i nie wybudza się przez całą noc, a jak dobrze wiemy, jeśli chodzi o niemowlęta jest to prawie niemożliwe, przynajmniej my nie znamy takich dzieci :)

Szumiące misie - uspokajający szum dla dziecka

Polecane rozwiązanie

Rozwiązanie naszej Klientki jest takie - najpierw przetestowała różne szumy, które mają misie z YouTuba a kiedy okazało się, że wpływają one kojąco na dziecko zainwestowała w szumiącego misia, który stał się ulubionym pluszakiem dziecka.

Poniżej link do naszego fanpage, gdzie rodzice dzielili się swoimi opiniami na temat szumiących pluszaków i szumu:

https://www.facebook.com/HurtowniaBoboland/photos/a.223674354325314.79929.223670494325700/1920410424651690/?type=3&theater

A tutaj wszystkie szumiące misie w naszym sklepie:

https://boboland24.pl/?do_search=true&search_query=szumi%C4%85cy+mi%C5%9B