Przyczepki rowerowe dla dzieci - jaką wybrać?


Wycieczki rowerowe z dziećmi to coraz popularniejsza forma spędzania czasu. Teraz możesz zabrać malucha na rower, nawet gdy ten jest jeszcze w takim wieku, że samodzielnie nie jest w stanie wsiąść na rower. Jeżeli uwielbiasz wycieczki rowerowe, nie musisz z nich rezygnować. Wystarczy, że zaopatrzysz się w fotelik rowerowy lub przyczepkę rowerową, która pozwoli Ci cieszyć się z wycieczek z dziećmi, nawet gdy Twoje dziecko jest jeszcze malutkie. Przyczepki rowerowe lub wózek dziecięcy do roweru to produkt, który został odkryty przez fanów podróży rowerowych stosunkowo niedawno. Czym kierować się podczas zakupu?

Przyczepka rowerowa dla dzieci

Jak wybrać przyczepkę rowerową dla dziecka?

"Jaką przyczepkę rowerową wybrać? Która przyczepka rowerowa dla dzieci jest najlepsza?" - to najważniejsze pytania, które mnożą się w głowie każdego rodzica, który stoi przed wyborem najlepszej przyczepki rowerowej dla dzieci. Właściwa decyzja zależy od wielu czynników, potrzeb i warunków, w jakich chcemy korzystać z przyczepki. Czy interesuje nas przyczepka rowerowa dla dzieci na dłuższe wycieczki, czy raczej będą to krótsze podróże po okolicach. A może chcemy, żeby pełniła także funkcję wózka dziecięcego, który można przypiąć do roweru? Bezwzględnie musi jednak spełniać kilka warunków: musi być bezpieczna dla dzieci i praktyczna w użytkowaniu. Ważne, żeby przyczepka rowerowa dla dzieci była komfortowa i wygodna - tak, żeby wycieczki dla malucha były czymś przyjemnym. Przed zakupem sprawdź opinie o przyczepkach rowerowych dla dzieci - kup takie, które są sprawdzone przez innych rodziców i cieszą się pozytywnymi opiniami. Ważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo niż wygląd i nowoczesny design (chociaż teraz na szczęście nie musisz wybierać!).

Przyczepka rowerowa dla dzieci

Bezpieczne przyczepki rowerowe dla dzieci

Wszystkie przyczepki rowerowe dla dzieci, które znajdziecie w naszej ofercie, są stabilne i bezpieczne. To dla nas bardzo ważne, żeby sprzedawać jedynie sprawdzone produkty. Dobre przyczepki rowerowe powinny posiadać stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Dziecko w przyczepce rowerowej powinno czuć się stabilnie i bezpiecznie, posiadać dodatkową ochronę w razie ewentualnego wypadku. Większość przyczepek posiada konstrukcję, która w przypadku przewrócenia się roweru zmniejsza ryzyko pociągnięcia jej za sobą. Dziecko ma zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo. Dużo modeli pozwala na przewożenie dzieci poniżej 1,5 roku życia. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania wózka oraz zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem podróży upewnij się, że wózek jest dokładnie przypięty do roweru, i że dziecko z bagażem nie przekracza dopuszczalnej wagi. Jazda samym rowerem, a jazda rowerem z przyczepką, dzieckiem i bagażami to coś innego. Przed pierwszą podróżą z dzieckiem w przyczepce, potrenuj po znanych Ci, bezpiecznych okolicach blisko domu. Taki trening pozwoli Ci „wyczuć” przyczepkę i wypracować sposób obchodzenia się z nią podczas jazdy. Maluch natomiast będzie miał czas na zapoznanie się z takim sposobem podróżowania, zanim wyjedziecie w dalsze wycieczki.

Przyczepka czy fotelik?

Najwięcej zależy oczywiście od Twoich preferencji i potrzeb. Fotelik sprawdzi się przy krótszych wycieczkach. Jeżeli planujesz dłuższe wypady, rozważ przyczepkę rowerową. Przyczepka będzie bardziej odpowiednia na niepewnych, czy trudniejszych terenach. Chociaż i tak ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie dziecka, polecamy podróże po znajomych okolicach. Przyczepka rowerowa posiada bezpieczniejszą konstrukcję. W razie ewentualnego upadku kierującego rodzica, większość przyczepek posiada taką konstrukcję, że chroni przyczepkę przed przewróceniem się. Ponadto przyczepka to gwarancja ochrony przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi - wiatrem, deszczem, czy nawet słońcem, o ile została wykonana z tkaniny z filtrem UV. Warto więc podczas wyboru zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana zasłona oraz dach. 

Fotelik czy przyczepka co wybrać

Przyczepka rowerowa dla dwójki dzieci 

Istnieją na rynku modele przyczepek rowerowych, które umożliwiają przewożenie dwójki dzieci. To z pewnością duże urozmaicenie dla dzieci, gdy mają swojego kompana do podróży tuż obok siebie. Wspólna wycieczka rowerowa z rodzeństwem czy ulubionym kolegą to niesamowita frajda dla malucha! Trzeba się jednak liczyć z tym, że przyczepki rowerowe dla dwójki dzieci jest większa, cięższa i trudniejsza w przechowaniu, czy transporcie - zajmuje więcej miejsca.

Przyczepki rowerowe dla dzieci - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wszystkie modele przyczepek rowerowych powinny być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Zwróćcie uwagę na ich wykonanie. Dziecko zapięte w system pasów powinno czuć się wygodnie i bezpiecznie, a rodzic powinien z łatwością je zapinać. Jeżeli planujesz wycieczki po terenach leśnych, czy górskich, zwróć uwagę na amortyzację. Większe koła w zdecydowanej większości modeli, zapewniają lepszą amortyzację, a dziecko odczuwa mniej wstrząsów podczas podróży. Upewnij się także, czy przyczepka posiada w zestawie albo czy jest możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów, takich jak folia przeciwdeszczowa czy moskitiera. To elementy, które znacznie ułatwią Wam poruszanie się w trudną pogodę lub bezpieczny powrót do bazy wypadowej, gdy niespodziewanie zaskoczy Was deszcz.

Przyczepka rowerowa dla dziecka

Polecane modele przyczepek rowerowych 2020

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej polecanych marek tworzących przyczepki rowerowe dla dzieci jest THULE.
Thule to marka, która dba o aktywnych rodziców, którzy po przyjściu dziecka na świat, nie chcą rezygnować ze swoich aktywności. W ofercie marki Thule znajdziecie m.in. przyczepki rowerowe dla dzieci oraz wózki biegowe.

Na naszej stronie dostępnych jest kilka modeli przyczepek rowerowych dla dzieci Thule:

Thule Chariot Cab 2 przyczepka rowerowa dla dzieci


Thule Chariot Cab 2 to produkt 2w1 - bezpieczna przyczepka rowerowa oraz wózek do joggingu. Taki pojazd to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych rodzin z dwójką dzieci.

Przyczepka rowerowa dla dzieci Thule

Thule Chariot Sport 1 to produkt przeznaczony dla jednego dziecka. Może być użytkowany jako przyczepka rowerowa oraz jako spacerówka do biegania. To jedenj z najlepiej wyposażonych modeli przyczepki Thule dla sportowców i ich dzieci. Stylowy i funkcjonalny.


Więcej przyczepek rowerowych dla dzieci znajdziecie tutaj: