Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem

Opublikowano 15/10/2018
Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem

Krzesełka do karmienia dla jednych rodziców to niezbędny przedmiot dla innych zbędny gadżet. Dzisiaj przedstawimy Wam krzesełka, które rosną razem z dzieckiem. Krzesełka mogą być używane samodzielnie lub ze specjalnymi akcesoriami.

Po dokupieniu odpowiednich akcesoriów takich jak leżaczki z krzesełek mogą korzystać nawet noworodki. Krzesełka skonstruowane są w taki sposób, że mogą utrzymać nawet dorosłego człowieka. Rekordzista może utrzymać obciążenie nawet 140kg!

Cztery modułowe krzesełka, które dzisiaj przedstawimy to: Stokke Tripp Trapp, Stokke Steps, Nomi by Evomove oraz Cybex Lemo. Wspólną cechą krzesełek jest możliwość rozbudowy i przekształcenia, tak że jedno krzesełko może służyć dziecku od urodzenia - przez całe życie.

Krzesełka łączy również minimalistyczny design i duży wybór kolorów.

Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem - Stokke Tripp Trapp

Stokke® Tripp Trapp®

Stokke® Tripp Trapp® to pierwsze krzesełko do karmienia (i nie tylko) tego typu, które pojawiło się na rynku. Krzesełko zostało zaprojektowane w 1972 roku przez Peter’a Opsvik’a.

Dzięki dokupieniu do zestawu siedziska dla noworodka Tripp Trapp Newborn Set z krzesełka mogą korzystać dzieci od urodzenia do 6 miesiąca (9kg). Dziecko może od początku być bliżej Was przy stole, uczestniczyć w posiłkach i spotkaniach. Siedzisko wyposażone jest w bezpieczne pasy.

Krzesełko modułowe - Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem

Dokupienie Zestawu niemowlęcego Tripp Trapp Baby Set pozwala stworzyć wygodne i bezpieczne krzesełko do karmienia dla dzieci samodzielnie siedzących od 6 miesiąca do 3 roku.

Z samego krzesełka dziecko może korzystać od 36 miesiąca do AŻ 140kg! W krzesełku można regulować głębokość i wysokość siedziska oraz wysokość podnóżka, dopasowując go do potrzeb dziecka.

Krzesełko Stokke Tripp Trapp jest wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka, nie zawiera szkodliwych substancji bisphenolu i phalatów. Malowane jest farbami wodnymi i nietoksycznymi. Stokke jest przekonane o najlepszej jakości wykonania krzesełka Tripp Trapp, dlatego wszystkie drewniane elementy objęte są wydłużoną, aż 7-letnią gwarancją. (Pozostałe elementy objęte są 2-letnią gwarancją).

Do krzesełka można dokupić także inne elementy jak: poduszki, tackę, pokrowce, pasy i stworzyć swoje własne krzesełko Stokke Tripp Trapp dopasowane do Waszych potrzeb.

Waga krzesełka: 7kg

Długość: 49cm

Szerokość: 46cm

Wysokość: 79cm

Link do produktu: https://boboland24.pl/stokke/stokke-tripp-trapp

Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem - Stokke Steps

Stokke® Steps™

Stokke® Steps™ to kolejne niezwykłe krzesełko, które może być używane samodzielnie lub z zaprojektowanymi do niego dodatkami. Z samego krzesełka mogą korzystać dzieci (i dorośli) od 36 miesiąca do aż 85kg. Stokke Steps wyposażone jest w regulację podnóżka. Krzesełko ma zaokrąglony kształt, aby chronić dziecko przed uderzeniem.

Po dokupieniu leżaczka Bouncer, z krzesełka mogą korzystać nawet noworodki. Leżaczka można używać jako samodzielny mebel lub właśnie z krzesełkiem. Leżaczek Stokke Steps przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 6 miesięcy (9kg) lub do momentu, kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać.

Krzesełka modułowe - Stokke Steps

Natomiast dodatkowy zestaw Stokke Steps Baby Set pozwala na korzystanie z krzesełka dzieciom od 6 miesiąca do 3 roku.

Do krzesełka można dokupić także inne akcesoria jak tackę, która umożliwia dziecko samodzielne jedzenie w krzesełku czy poduszki.

Waga krzesełka: 4,6kg

Długość: 61cm

Szerokość: 43cm

Wysokość: 71cm

Link do produktu: https://boboland24.pl/stokke/stokke-steps-krzeselko

Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem - nomi by evomove

Nomi by Evomove

Trzecie krzesełko - Nomi by Evomove również może być używane jako samodzielne krzesełko lub z dodatkowymi akcesoriami. Krzesełko dostępne jest w wielu kolorach, osobno wybiera się kolor podstawy i pozostałych elementów. Co ciekawe krzesełko zostało zaprojektowane przez Petera Opsvika, tego samego projektanta, który w 1972 roku stworzył Tripp Trapp. Samo krzesełko przeznaczone jest dla dzieci od 2 roku do aż 130kg!

Po dokupieniu leżaczka i materacyka Nomi Baby, z krzesełka mogą korzystać dzieci od urodzenia do 6 miesiąca (9kg) lub do momentu, kiedy zaczną samodzielnie siadać. W leżaczku dziecko może się bawić i odpoczywać.

Po zamontowaniu barierki Nomi Mini (do dokupienia osobno), z krzesełka mogą korzystać dzieci od 6 do 24 miesiąca. Do barierki można dokupić tackę, tak aby dziecko mogło jeść samodzielnie w krzesełku.

Krzesełka modułowe - Nomi by Evomove

Nomi by Evomove można dostosować do wzrostu i potrzeb dziecka. W krzesełku można regulować wysokość i głębokość siedziska oraz wysokość podnóżka.

Krzesełko ma zaokrąglone kształty i antypoślizgowe powierzchnie, co ułatwia korzystanie z krzesełka i zapewnia dziecku bezpieczeństwo.

Do krzesełka można dokupić specjalne poduszki i pasy.

Waga krzesełka: 4,9kg

Długość: 59cm

Szerokość: 52cm

Wysokość: 83,5cm

Link do produktu: https://boboland24.pl/nomi/nomi-by-evomove-krzeselko-do-karmienia

Krzesełka do karmienia, które rosną razem z dzieckiem - Cybex Lemo

Cybex Lemo 4w1

Cybex Lemo pojawiło się na rynku niedawno. Krzesełko przeznaczone jest dla dzieci od 3 roku do 95kg. Cybex Lemo wyposażone jest w płynną regulację wysokości siedziska oraz podnóżka a także w czterostopniową regulację głębokości siedziska. Kiedy podnóżek zacznie przeszkadzać dziecku, można go po prostu zdjąć. 

Po dokupieniu leżaczka Cybex Lemo Bouncer z krzesełka mogą korzystać dzieci od urodzenia do 15kg (3 roku). Leżaczek może być używany z krzesełkiem Cybex Lemo lub oddzielnie, jako samodzielny mebel.

Natomiast po zamontowaniu Lemo Baby Set ( do dokupienia osobno) z krzesełka mogą korzystać dzieci od 6 do 36 miesiąca.

Krzesełka modułowe - Cybex Lemo

Zarówno Lemo Bouncer jak i Lemo Baby Set wyposażone zostały w pasy bezpieczeństwa.

Do krzesełka można dokupić również tackę, która idealnie sprawdzi się z zestawem Baby Set dla dzieci, które chcą jeść samodzielnie oraz komfortową wkładkę na siedzisko.

Waga krzesełka Lemo: 8,3kg

Waga krzesełka drewnianego Lemo: 8,0kg

Długość: 56cm

Szerokość: 53cm

Wysokość: 82cm

Link do produktu: https://boboland24.pl/Cybex/Cybex-lemo-krzeslo-4w1

Nazwa Kolory Regulacja siedziska Regulacja podnóżka Od jakiego wieku Maksymalna waga
Stokke Tripp Trapp

- duży wybór, wszystkie elementy w jednym kolorze

- do wyboru drewno dębowe lub bukowe

regulacja wysokości i głębokości regulacja wysokości

- samo krzesełko od 36 miesiąca

- z Newborn Set od 0 do 6 miesiąca

- z Baby Set od 6 do 36 miesiąca

140kg

Stokke Steps

- duży wybór koloru nóżek, do wyboru drewno bukowe lub dębowe

- pozostałe elementy białe lub czarne

 brak  regulacja wysokości

- samo krzesełko od 36 miesiąca

- z leżaczkiem Steps od 0 do 6 miesiąca

- z Baby Set od 6 do 36 miesiąca

85kg

Nomi by Evomove

- cztery podstawy do wyboru (premium lub basic)

- duży wybór kolorów pozostałych elementów

regulacja wysokości i głębokości regulacja wysokości

- samo krzesełko od 24 miesiąca

-  z Nomi Baby od 0 do 6 miesiąca

- z Nomi Mimi od 6 do 24 miesiąca

130kg

Cybex Lemo

- pięć kolorów do wyboru

- krzesełka z drewnianymi elementami lub plastikowymi

regulacja wysokości i głębokości regulacja wysokości

- samo krzesełko od 36 miesiąca

- z Lemo Bouncer od 0 do 15kg

- z Lemo Baby Set od 6 do 36 miesiąca

95kg