Akcesoria do wózków dziecięcych 
Co przyda się podczas urlopu z dzieckiem?

     Opublikowano 21/04/2017
Akcesoria do wózka dziecięcego na majówkę 2017
 
 

Przed nami długi weekend majowy, a przy skorzystaniu z trzech dni urlopu, można go wydłużyć nawet do 9 dni (28.04-07.05). Tak długa majówka to świetny czas na wyjazd, odwiedzenie rodziny czy rodzinną wycieczkę. Urlop z małym dzieckiem, które korzysta jeszcze z wózka jest szczególnie trudny. Postaramy się podpowiedzieć jakie akcesoria do wózków dziecięcych najlepiej zabrać ze sobą, aby urlop był jak najbardziej udany i nie przyniósł przykrych niespodzianek.

Akcesoria do wózka dziecięcego chroniące przed słońcem

Ochrona dziecka przed słońcem a akcesoria do wózków dziecięcych

Należy pamiętać, że ochrona dziecka przed słońcem nie sprowadza się jedynie do tego, aby słońce nie raziło dziecka, lecz oznacza także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, którego nie widać. Dobrze jeśli wózek posiada szeroką budkę, którą można rozłożyć i której materiał jest pokryty filtrem, który odbija szkodliwe promieniowanie UV. Akcesoria dodatkowe, w które warto zaopatrzyć wózek, jeśli nie są dostępne w zestawie to parasolka przeciwsłoneczna lub blenda. Oba akcesoria, często wykonane są z materiału pokrytego filtrem, im jest on wyższy tym lepsza ochrona przed promieniowaniem. Parasolki montowane są do rączki wózka, można je regulować i ustawiać pod dowolnym kątem, jak najlepiej chroniąc dziecko. Blenda przeciwsłoneczna nazywana młodszą siostrą parasolki, instalowana jest do daszka wózka, przedłużając go i zasłaniając większość wózka przed słońcem. W zależności od modelu wózka dostępne są albo parasolki albo blendy, rzadko spotyka się oba akcesoria jednocześnie. Oba akcesoria po złożeniu zajmują niewiele miejsca, szczególnie blenda.

Akcesoria do wózka dziecięcego chroniące przed opadami

Ochrona przed deszczem

Wiosenny deszcz może złapać Was wszędzie, podczas zwiedzania, górskiej wyprawy czy spaceru. Warto zabezpieczyć dziecko przed opadami. Najlepsze do tego są pokrowce i folie przeciwdeszczowe. Tego typu akcesoria zajmują niewiele miejsca, założenie ich na wózek jest szybkie i łatwe (chyba że właśnie szaleje wichura). Zazwyczaj folia lub pokrowiec zaprojektowane są  specjalnie do danego modelu wózka, dzięki czemu idealnie do niego przylegają i doskonale chronią dziecko. Folie i pokrowce są przezroczyste i umożliwiają dzieciom w wózku podziwianie widoków. Bardzo dużo wózków dziecięcych posiada jedno z tych akcesoriów w zestawie.

Akcesoria do wózka dziecięcego chroniące przed owadami

Moskitiera

Na razie nie zapowiada się, aby maj był upalny, słoneczny i pełen insektów. Jednak pogoda potrafi zaskoczyć, dlatego podczas majówkowych wypraw dobrze jest mieć przy sobie moskitierę, która idealnie dopasowana do wózka chroni dziecko przed owadami. Moskitiery zazwyczaj wykonane są z takiej siatki, która nie przepuszcza insektów, ale pozwala na swobodną obserwację mijanych pejzaży.

Akcesoria do wózka dziecięcego chroniące przed zimnem

Śpiworki i kocyki

Podczas urlopu z dzieckiem, trzeba być przygotowanym na wszystko a szczególnie na zmienne warunki pogodowe. Z jednej strony na słońce, ciepło i owady z drugiej na deszcz, wiatr i chłód. Podczas chłodniejszych dni warto zaopatrzyć dziecko w śpiworek lub ciepły kocyk. Kocyk nie musi być dopasowany do wózka. Może to być ulubiony kocyk dziecka, z którym lubi spać. Śpiworki zazwyczaj są dostosowane do danej spacerówki, np. posiadają specjalne otwory na pasy bezpieczeństwa.

Koła wózka dopasowane do nawierzchni

Koła dopasowane do nawierzchni

Jeśli zamierzamy spacerować z dzieckiem po wyboistym, trudnym, górskim podłożu lub po piaszczystej plaży a wózek nie posiada specjalnych np. trekkingowych kół należy zastanowić się nad ich zmianą, oczywiście jeśli wózek posiada taką funkcję. Dzięki temu wózek będzie się łatwiej prowadził, a wy się nie zmęczycie, pchając wózek.

Akcesoria do wózka dziecięcego - dostawka dla drugiego dziecka

Dwoje dzieci - jeden wózek

Kiedy macie dwoje dzieci - jedno w wózku, drugie od niedawna poza nim, warto zastanowić się nad specjalną dostawką (platformą) do wózka. Kiedy starsze dziecko się zmęczy, może stanąć na platformie i podróżować razem z młodszą siostrą lub bratem. Szczególnie warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem, jeśli planujecie urlop pełen spacerów i zwiedzania.

 

Akcesoria do wózka dziecięcego - torby, kosze, uchwyty na butelkę

Torba, kosz i uchwyt na butelki

Podczas urlopu z dzieckiem musisz mieć przy sobie bardzo dużo rzeczy, od jedzenia, picia, i kosmetyków pielęgnacyjnych (np. kremu przeciwsłonecznego) do wyżej wymienionych akcesoriów i ulubionych zabawek dziecka. Dlatego dobrze jeśli wózek wyposażony jest w pojemną torbę i kosz oraz specjalne uchwyty, kieszenie i organizery. Jeśli nie, warto zastanowić się nad dokupieniem torby zapinanej na ramę wózka i uchwytu na kubek. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mieć wolne ręce (no prawie wolne), a wszystkie potrzebne rzeczy w pobliżu - gotowe do użycia. Przy dziecku dobra organizacja to podstawa.

 

Produkty z kategorii Akcesoria do wózka znajdziesz tutaj.