0

ISOFIX

CYBEX Sirona

CYBEX Sirona
Producent: Cybex
Rodzaj: Fotelik samochodowy 0-18kg
Wysyłka: darmowa (przedpłata),
darmowa (pobranie)
Ilość:
+ Ilość: -
1 799,00 PLN
1 799,00 PLN
Kolor Cybex:

Opis produktu

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona

 

CYBEX Sirona to funkcjonalny fotelik samochodowy umożliwiający przewożenie dzieci w bezpieczniejszy sposób - tyłem do kierunku jazdy do 4 roku życia. Fotelik wyposażony jest w nowoczesne systemy zapewniające dziecku bezpieczeństwo i komfort. CYBEX Sirona może być użytkowany nawet przez 4 lata. Fotelik przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18kg.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - system przewożenia tyłem

System przewożenia tyłem

 

Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy jest 5x bezpieczniejszy i zmniejsza o 80% ryzyko wystąpienia obrażeń podczas zderzenia czołowego. Z badań przeprowadzonych przez VTI - Swedish Road i Transport Research Institute (Rapport 489A, 2003) wynika, że zainstalowany w ten sposób fotelik absorbuje więcej energii podczas kolizji, ochraniając dziecko. Dzięki zastosowaniu systemu montażowego ISOFIX oraz możliwości regulacji, w foteliku CYBEX Sirona dzieci mogą być przewożone tyłem aż do 4 roku życia.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - obrót fotelika o 360 stopni

Obrót o 360°

 

Obrotowy CYBEX Sirona ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika. Rodzic może obrócić fotelik ku sobie, prawidłowo zapiąć dziecko i odwrócić do bezpiecznej pozycji. Funkcja obrotu umożliwia także wybór kierunku wpięcia fotelika: tyłem (przez cały okres użytkowania) lub przodem (9-18kg) do kierunku jazdy.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - łatwy i szybki montaż

Łatwy montaż

 

Fotelik CYBEX Sirona montowany za pomocą systemu ISOFIX. System zapewnia fotelikowi stabilność i zapobiega jego przesuwaniu podczas zderzenia czołowego, absorbując energię kolizji. Wpięcie CYBEX Sirona w system ISOFIX jest bardzo proste i szybkie - wystarczy jedno kliknięcie. Technologia ta eliminuje błędy popełniane przy montażu fotelika i zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - technologia seat to chassis

Technologia SEAT-TO-CHASSIS 

 

Fotelik CYBEX Sirona wyposażony jest w innowacyjną technologię SEAT-TO-CHASSIS, która łączy fotelik z karoserią samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu energia kolizji przenoszona jest na karoserię samochodu, co szybciej uruchamia systemy bezpieczeństwa w aucie i równomierniej rozkłada energię uderzenia.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

 

CYBEX Sirona wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa chroniące dziecko przed obrażeniami, które powstają podczas zderzenia czołowego. Innowacyjny System Teleskopowy L.S.P. to nowoczesne, regulowane osłony boczne, umocowane od strony drzwi samochodu. Energia uderzenia przekazywana jest przez System Teleskopowy do skorupy fotelika, gdzie energochłonne materiały absorbują energię zderzenia, ochraniając dziecko.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - technologia A.R.T i poduszka powietrzna

Technologia A.R.T

 

CYBEX Sirona posiada regulowaną poduszkę bezpieczeństwa z technologią A.R.T. Kiedy fotelik przypięty jest przodem do kierunku jazdy, dziecko chronione jest przez poduszkę bezpieczeństwa, która pochłania energię kolizji podczas zderzenia czołowego. Takie rozwiązanie redukuje ryzyko poważnych obrażeń główki, szyi oraz barków dziecka. Technologia Active Response Technology (A.R.T.) pozwala utrzymać dziecko w ochronnej strefie fotelika. Udoskonalony system zapięć poduszki bezpieczeństwa nie wymaga użycia pasów samochodowych.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - regulacja fotelika

Regulacja fotelika

 

Fotelik wyposażony jest w system regulacji, które pomagają dostosować jego wymiary do wzrostu dziecka. Zintegrowane zagłówek i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa można ustawiać w 10 różnych pozycjach. Dla wygody dziecka można także dostosować pozycję oparcia. Regulacja oparcia jest wielostopniowa (5 stopni - przodem do kierunku jazdy; 7-stopni tyłem do kierunku jazdy) i prosta w obsłudze, tak że można to zrobić jedną ręką.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - stylowy design

Stylowy design

 

Foteliki firmy CYBEX wytyczają trendy we wzornictwie i kolorystyce w całej branży. Istnieją dwa rodzaje tapicerki fotelika Cybex Sirona. Tapicerka Comfort jest miękka i delikatna dla skóry dziecka oraz wersja Plus charakteryzuje się trwałym i wyjątkowo ekskluzywnym splotem, który przypomina denim. Tapicerkę można zdjąć do prania i prać w pralce, zgodnie z wytycznymi producenta.

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona dostępny w kolorach:

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Autumn Gold Comfort Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Graphite Black Comfort Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Midnight Blue Comfort Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Midnight Blue Plus Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Manhattan Grey Plus Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Stardust Black Plus Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Stardust Black Comfort Fotelik samochodowy CYBEX Sirona - kolor Autumn Gold Plus

 

 

Dane techniczne:

 

Waga i wymiary fotelika:

 

 • Waga: 15 kg

 • Wymiary: 68x44x63,5 cm

 

Grupa wagowa dzieci:

 

 • Dla dzieci od pierwszych dni do około 4 roku życia

 • Od 0 - 18kg - 0+ i I grupa wagowa

 • Do 105 cm wzrostu

 

Gwarancja:

 

 • Kolekcje starsze niż z 2013 mają 2 lata gwarancji.

 • Kolekcje fotelików z 2013 i nowsze mają 3 lata gwarancji

 

Jakość i bezpieczeństwo:

 

 • Certyfikat ECE R44-04

 

Nagrody:

 

 • Red Dot Design Award 2012 - przyznana za wyjątkowy design

 • Nagroda za wyniki w testach przyznana przez “Auto, Motor und Sport”

 • Zwycięzca testu Stiftung Warentest (6/2013) w grupie 0 + / 1

Szczegóły

 

Waga i wymiary fotelika:

 

 • Waga: 15 kg

 • Wymiary: 68x44x63,5 cm

 

Grupa wagowa dzieci:

 

 • Dla dzieci od pierwszych dni do około 4 roku życia

 • Od 0 - 18kg - 0+ i I grupa wagowa

 • Do 105 cm wzrostu

 

Gwarancja:

 

 • Kolekcje starsze niż z 2013 mają 2 lata gwarancji.

 • Kolekcje fotelików z 2013 i nowsze mają 3 lata gwarancji

 

Jakość i bezpieczeństwo:

 

 • Certyfikat ECE R44-04

 

Nagrody:

 

 • Red Dot Design Award 2012 - przyznana za wyjątkowy design

 • Nagroda za wyniki w testach przyznana przez “Auto, Motor und Sport”

 • Zwycięzca testu Stiftung Warentest (6/2013) w grupie 0 + / 1

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy
Video
Prezentacja montażu fotelika samochodowego Cybex Sirona.