0

ISOFIX

CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe

CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe
Producent: Cybex
Rodzaj: Fotelik samochodowy 0-18kg
Wysyłka: darmowa (przedpłata),
darmowa (pobranie)
Ilość:
+ Ilość: -
od 1 499,00 PLN
1 499,00 PLN
Kolor Cybex:

Opis produktu

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe

 

Fotelik samochodowy Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe to nowa ulepszona wersja fotelika Sirona. Fotelik ten wyposażony jest w nowoczesne narzędzie Sensorsafe. System ten składa się z dwóch elementów: specjalnego klipsa na pasach oraz nadajnika, który umieszczany jest w gnieździe OBD samochodu (każdy samochód posiada takie gniazdo). Aby w pełni wykorzystać możliwości systemu sensorsafe, należy pozwiązać go z aplikacją dostępną na smartfony (obecnie jedynie smartfony z systemem iOS oraz Android). System Sensorsafe przekazuje Ci wszystkie istotne informacje o dziecku: czy dziecko jest prawidłowo zapięte, czy temperatura jest odpowiednia, system powiadomi Cię, gdy przekroczysz czas jazdy z dzieckiem w foteliku (ponad 1h ciągłej jazdy), a po oddaleniu się od samochodu poza zasięg Bluetooth przypomni Ci o zabraniu dziecka z fotelika. Możliwość obrotu fotelika o 360 ° ułatwia wsiadanie i wysiadanie dziecka, a także w zależności od wzrostu dziecka ustawienie fotelika tyłem lub przodem do kierunku jazdy. System Driving Direction Control (DDC) gwarantuje poprawny montaż fotelika. Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe montowana jest na bazie Z (do dokupienia osobno) tyłem do kierunku jazdy (minimum do 76cm) lub przodem do kierunku jazdy (od 76cm lub więcej). Cybex zaleca jazdę tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania wózka aż do 4 roku.

 

Uwaga! Na zdjęciach pokazany jest fotelik Cybex Sirona Z i-Size z bazą Z. Baza Z nie znajduje się w zestawie.

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - sensorsafe

 

Sensorsafe

 

Fotelik samochodowy CYBEX Cloud Z i-Size Sensorsafe wyposażony jest w nowoczesny system Sensorsafe, który składa się z dwóch elementów: inteligentnego klipsa oraz nadajnika, montowanego w gnieździe diagnostycznym OBD samochodu. System ten pozwala łączyć się z aplikacją dostępną na smartfony (obecnie aplikacja dostępna jest jedynie na system iOS oraz Android). Sensorsafe przekazuje do aplikacji wiele istotnych informacji na temat dziecka: czy jest dobrze zapięte, czy temperatura w samochodzie jest odpowiednia, system powiadomi Cie o zbyt długiej jeździe z dzieckiem w foteliku, a po oddaleniu się od samochodu poza zasięg Bluetooth - przypomni o zabraniu dziecka z fotelika.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - obrót o 360 stopni z kontrolą kierunku

Obrót o 360° z kontrolą kierunku

 

Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe wyposażony jest  w mechanizm obrotu o 360°, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika a także zmianę ustawienia fotelika z pozycji tyłem do kierunku jazdy do pozycji przodem do kierunku jazdy, w sytuacji, kiedy dziecko ma już za mało miejsca na nóżki. System Driving Direction Control (DDC) zapobiega używaniu fotelika przodem do kierunku jazdy, przed ukończeniem przez dziecko 15 miesięcy lub przed osiągnięciem 76cm wzrostu.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - tyłem (lub przodem) do kierunku jazdy

Tyłem (lub przodem) do kierunku jazdy

 

Fotelik Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe może być zamontowany tyłem do kierunku jazdy, przez cały okres użytkowania fotelika, czyli od 45 do 105cm. W razie potrzeby, czyli kiedy dziecko ma za mało miejsca na nóżki, ale po osiągnięciu 76cm, fotelik można obrócić przodem do kierunku jazdy. Jednak w testach zderzeniowych udowodniono, że dziecko podróżujące tyłem do kierunku jazdy, jest o 80% mniej narażone na obrażenia podczas zderzenia czołowego. Podczas uderzenie siły rozkładają się bardziej równomiernie. Marka Cybex zaleca korzystanie z fotelika Sirona Z i-Size tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - ochrona przed zderzeniem bocznym

Ochrona przed zderzeniem bocznym

 

W foteliku Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe zostały zastosowane zintegrowane osłony boczne tzw. system L.S.P. Osłony absorbują energię podczas zderzenie bocznego, przez co zapewniają większe bezpieczeństwo. Osłony wraz z energochłonnym materiałem, z którego zbudowany jest fotelik zmniejszają o 25% energię działającą na dziecko podczas uderzenia bocznego.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - technologia redukcji energii

Technologia redukcji energii

 

Zastosowanie technologii redukcji energii zapewnia większe bezpieczeństwo dziecka, w pozycji przodem do kierunku jazdy w przypadku zderzenia czołowego. “ER-Tech” w Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe zmniejsza siły działające na szyję dziecka  w przypadku zderzenia czołowego o ponad 20% w porównaniu z innymi 5-punktowymi systemami uprzęży pasów bezpieczeństwa.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - regulacja fotelika

Regulacja fotelika

 

Zagłówek oraz pasy bezpieczeństwa w foteliku Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe wyposażone są w jednoczesną regulację wysokości. Zagłówek można ustawić w 12 pozycjach, dzięki temu fotelik rośnie razem z dzieckiem. Oparcie fotelika można regulować i ustawić w pozycji od leżącej do siedzącej. Oparcie można ustawić w 5 pozycjach tyłem do kierunku jazdy i w 3 pozycjach przodem do kierunku jazdy.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - montaż na bazie Isofix

Montaż na bazie Isofix

 

Baza Isofix gwarantuje szybki i łatwy montaż oraz zwiększa stabilność i bezpieczeństwo fotelika. Baza Z, na której montuje się fotelik Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe wyposażona jest w nogę stabilizującą, która za pomocą kolorowych świateł sygnalizuje prawidłowy lub nieprawidłowy montaż. Baza zmniejsza ryzyko nieprawidłowego montażu.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - system modułowy

System modułowy

 

Na bazie Cybex Z można zamontować nie tylko fotelik Sirona Z i-Size Sensorsafe, ale także fotelik dla dzieci od urodzenia do 13kg - Cybex Cloud Z i-Size. Kupując jedną bazę, można z niej bezpiecznie korzystać przy dwóch fotelikach, przez cztery lata. Jest to oszczędność dla rodziców.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - 5-punktowe pasy

Pięciopunktowe pasy

 

Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe wyposażony jest w pięciopunktowy pas bezpieczeństwa. Wysokość pasów jest regulowana razem z wysokością pasów i można je ustawić w 12 pozycjach. Fotelik wyposażony jest w magnetyczne uchwyty na pasy, ułatwiające wkładanie i wyjmowanie dziecka.

 

 

 

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size Sensorsafe - europejska norma i-Size

Europejska norma i-Size

 

Fotelik samochodowy Cybex Sirona Z i-Size Sensorsafe spełnia najnowszą europejską normę i-Size, która nakazuje przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia, co znacznie poprawia poziom bezpieczeństwa dziecka w razie wypadku lub kolizji.

 

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z I-Size Sensorsafe dostępny w kolorach:

 

Kolekcja Standard:

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Autumn Gold Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Deep Black   Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Soho Grey
 
 

Kolekcja Plus:

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Autumn Gold Plus Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Deep Black Plus   Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Khaki Green plusFotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Mountain Blue PlusFotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Mustard Yellow PlusFotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Nautical Blue PlusFotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Soho Grey Plus
 
 

Kolekcja Ferrari:

 

 

Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Ferrari Victory Black Fotelik samochodowy CYBEX Sirona Z i-Size Sensorsafe - kolor Silver Grey   
 
 
 

Dane techniczne:

 

Waga:

 

 • 15kg

 

Rozmiar fotelika:

 

 • Długość: 71cm

 • Szerokość: 44cm

 • Wysokość: 63,5cm

 

Akcesoria dodatkowe do dokupienia:

 

 • Złącza ISOFIX,

 • Pokrowiec na lato

 

Dla dzieci:

 

 • Dla dzieci od 45 cm do 105cm

 • Do około 4 lat

 

Gwarancja:

 

 • Fotelik samochodowy Cybex Sirona Z I-Size ma 3 letnią gwarancję.

 

Jakość i bezpieczeństwo:

 

 • Certyfikat ECE R44-04

 • Norma bezpieczeństwa I-Size (R129)

Szczegóły

 

Waga:

 

 • 15kg

 

Rozmiar fotelika:

 

 • Długość: 71cm

 • Szerokość: 44cm

 • Wysokość: 63,5cm

 

Akcesoria dodatkowe do dokupienia:

 

 • Złącza ISOFIX,

 • Pokrowiec na lato

 

Dla dzieci:

 

 • Dla dzieci od 45 cm do 105cm

 • Do około 4 lat

 

Gwarancja:

 

 • Fotelik samochodowy Cybex Sirona Z I-Size ma 3 letnią gwarancję.

 

Jakość i bezpieczeństwo:

 

 • Certyfikat ECE R44-04

 • Norma bezpieczeństwa I-Size (R129)

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również